Anasayfa / Kültür Sanat / İlluminati Gerçeği:Kim Bunlar, Ne Yerler, Ne İçerler?

Av. Rıdvan Yıldız

Av. Rıdvan Yıldız
11 Şubat 1988 tarihinde Bartın'da doğdum. Bartın Anadolu Öğretmen Lisesi'nde bitirdikten sonra lisans eğitimimi İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladım. 2012 yılından bu yana İstanbul Barosu'na bağlı olarak avukatlık mesleğini icra etmekteyim. Aynı zamanda Tüketici Sorunları Derneği'nin Yönetim Kurulu ve Hukuk Komisyon üyesiyim.

İlluminati Gerçeği:Kim Bunlar, Ne Yerler, Ne İçerler?

“Dünyayı bunlar yönetiyor panpa” ” Adamlar her yeri ele geçirmiş kanks” “Bunlar çok gizli bir örgüt kardeş”

 

Ağızlardan ağıza dolaşan gizliliği ile efsane olan  yılda 2000-3000 arası kitaba konu olan İlluminati örgütü hakkındaki gerçekleri herkes merak eder. Sevgilimizden ayrıldığımızda bile acaba bu ayrılıkta illuminati parmağı var mı diye düşünmedik mi?(Ben düşündüm şahsen) Evet konumuz İlluminati: Kim Bunlar, Ne Yerler, Ne İçerler? Ama önce İllumianti’nin tarihçesi;

İLLUMİNATİ TARİHİ

İlluminati’nin 1 Mayıs 1776 yılında Adam Weishaupt ve 4 arkadaşı tarafından kurulduğu iddia edilir. Esasında İlluminati Adam ve 4 arkadaşının çocukken korsancılık oynarken kurduğu bir örgüttür.Kendilerine İlluminati çetesi diyen  5 kişilik grup korsancılık oynamayı çok severler.İlluminati’nin sembollerinden bir gözü kapama da bu korsancılık oyunundan gelmektedir. Ayrıca Adam körebe oynarken tek gözünü kapatıp oyunda hile yaptığı yönünde söylenti de vardır ama bu bilgi kesin değildir. Yine o yıllarda geometri ve bulmacaya düşkün olan Adam okulun tuvaletine üçgen çizdiği için disiplin cezasına çarptırılır. Bu onun ilk sisteme karşı çıkışıdır ki bilindiği üzere İlluminati için üçgen önemli bir semboldür. Bir de bulmacadan bahsettik ama buna yazının ilerleyen kısmında değineceğiz.

Adam ve arkadaşları ilkokuldan sonra uzun bir süre görüşmezler. Bir gün Adam ve bir arkadaşı karşılaşır ve mutlaka görüşelim diye sözleşirler ve diğer arkadaşlarını da davet edip görüşürler. Yıllar sonra buluşan İlluminati çetesi bu çeteye resmiyet kazandırmak isterler. Bu şekilde  oldukça gizli bir şekilde Bavyera Noterliğine başvuran beş arkadaş resmen İlluminati örgütünü kurar.Küçük bir detaya dikkat çekmek istiyorum bu noktada.Eğer bir çoğumuz “mutlaka görüşelim bak” diye sözleştiğimiz ilkokul arkadaşlarımızla görüşseydik belki de biz de İlluminati gibi bir örgüt kurabilirdik.Maalesef biz görüşme sözlerimize sadık kalmadık.Neyse konuyu dağıtmadan devam edelim.O dönemde tüm ilkokul, lise ve üniversite arkadaşlarını İlluminati’ye davet ettiler ve 10 yılda yaklaşık 2000 kişi oldular.

İlluminati bir takım yasaklarla karşılaştı kuruluş aşamasında. Dönemin Bavyera yöneticisi Karl Theodor tüm gizli örgütleri yasaklayınca örgüt sıkıntıya düştü.Ancak Adam’ın kıvrak zekası devreye girdi ve “Oğlum zaten gizli örgütüz yasaklasa ne olacak? demesi üzerine örgüt sıkıntılı süreci atlatmış oldu.

KİM BUNLAR?

Yılda İlluminati hakkında ve bu örgütün ne kadar gizli olduğunu anlatan yaklaşık 3000 kitap yayınlanıyor. Zaman zaman İlluminati Örgütü Başkanının “Lan oğlum herkes biliyor zaten açıklasak mı kim olduğumuzu?” şeklinde tekliflerini örgütün üyelerine ilettiği üyelerin “Ya başkan eğleniyoruz şurada, eğlencemizi elimizden alma” dedikleri ileri sürülmektedir. Halen gizli olduklarına göre başkan üyelere söz geçiremiyor olmalı diye düşünmekteyim ben.Neyse dedik ya 3000 kitap yazılıyor yılda bu gizli örgütle ilgili.Bu kitaplara bakıldığında İlluminati ile ilgili her şey yazmakta. Dünyayı hangi ailelerin yönettiğini, amaçlarının ne olduğunu, ne kadar gizli olduklarını bu kitaplardan tüm detayıyla öğrenmekteyiz. Peki bir İlluminati üyesiyle karşılaştığınızda nasıl farkına varırsınız? Genellikle bu arkadaşlar tek gözlerini kapatıp resim çektirirler.Rihanna, Beyonce örnektirler buna.Yine İlluminatili arkadaşlar üçgene takmış durumdalar.Türkiye’de ÖSS olsun LYS olsun sınavlarda üçgen soruları diğer sorulara oranla daha fazladır. Buradan İlluminati’nin Milli Eğitim sistemimizi dahi ele geçirdiği ve üçgen sorularıyla genç beyinlere yönelik İlluminati propagandası yapıldığını görmekteyiz.İlluminati üyeleri genellikle bulmacaya da düşkün olurlar. Da Vinci Şifresi kitabını okuyanlar bilir, İlluminatili arkadaşlar her şeyi bilmece, bulmaca, kripto ile ilişkillendirmektedirler. Öyle normal takılmayı sevmezler.O sebeple çevrenizde bilmece, bulmacayla fazla uğraşan tipler varsa büyük ihtimalle İlluminati üyesidir.

NE YERLER, NE İÇERLER ?

İlluminati ‘nin amaçlarını, neler yaptıklarını, gizli amaçlarını, gizli faaliyetlerini ve aklınıza gelebilecek gizliliğe ilişkin ne varsa bu örgüt hakkında yazılan kitaplarda bulabilirsiniz. Ancak bu örgüt üyelerinin ne yedikleri ne içtikleri konusunda yazılan binlerce kitapta tek satır bilgiye rastlanmamaktadır. Bu gerçekten çok ilginçtir .Evet İlluminati bu yeme içme mevzuuna çok önem vermektedir ve bu konuda inanılmaz bir gizlilik hakimdir.Gerçekten İlluminati’nin bir ülkeyi nasıl ele geçirdiğini, ekonomiyi nasıl allak bullak ettiğini, insanları nasıl köleleştirdiğini tek tıkla öğrenebiliyoruz. Ancak ne yedikleri ne içtikleri konusu gerçekten muamma. Google’da “İlluminati üyeleri ne yerler” yazınca “sızdığı yerler ” çıkıyor. Bu gerçekten İlluminati’nin ne kadar gizli oluşum olduğunu pekiştirmektedir. Evet İlluminati’nin sızdığı yerleri öğreniyoruz ama ne yerler bilmiyoruz.Gerçekten İlluminati, Yeme-İçme hususunu inanılmaz bir gizlilik içinde yürütüyor. Umarım bir gün bu gizlilik açığa çıkar ve ne yiyip içtiklerini öğreniriz. 

Kısaca İlluminati’nin ne kadar gizli ve tehlikeli olduğuna değindik. Kitaplara sığmayan İlluminati’yi bir kaç satıra sığdırmak gerçekten zor diyorum ve yazımı burada noktalıyorum. 

Not: Bu yazı herşeyi İlluminati’ye bağlayan bir arkadaşa ithafen yazılmıştır.